Archiwum

Gra PS4 Death Stranding

  • Kategoria gra PS4
  • Wersja językowa polska
Kup teraz 149
Neonet.pl

Death Stranding to przygodowa gra akcji. Tytuł wyszedł spod dłoni pracowników studia Kojima Productions.

Głównym projektantem i scenarzystą jest ojciec cyklu Metal Gear, Hideo Kojima, dla którego była to pierwsza gra opracowana po opuszczeniu szeregów firmy Konami, gdzie spędził ponad trzy dekady swojej kariery w branży. Głównego bohatera Death Stranding zagrał Norman Reedus, znany z roli Daryla Dixona w serialu The Walking Dead. Aktor wcześniej współpracował z Kojimą przy skasowanym horrorze Silent Hills.

Scenarzyści przedstawili groteskową wizję bliskiej przyszłości. Światem wstrząsnęła kolekcja wybuchów, które sprowadziły linię nadprzyrodzonych zjawisk określanych mianem Death Stranding. Wśród powstałych w ten sposób anomalii wyszczególnić można deszcz, który w tym świecie ma niezwykłe cechy. Wszystko, co zostanie zmoczone poprzez deszcz, znany jako Opad temporalny (Timefall), ulega przemieszczeniu w czasie. Oznacza to skrajne przyśpieszenie procesu starzenia się u wszystkich żywych organizmów, w tym nawet i roślin. Kolejnym wyraźnym elementem jest obecność niewidocznych gołym okiem istot określanych mianem Wynurzonych (Beached Things - BT). Stanowią one realne zagrożenie dla wszelkich mieszkańców planety. Do ich wykrycia wymagany jest specjalny sprzęt, który wskazuje ich dokładną lokalizację. Zjawiska sprawiły, że ludzkość podzieliła się na niepokaźne, rozproszone grupki.

Głównym bohaterem Death Stranding jest Sam Porter. Należy on do organizacji zwanej Bridges, która specjalizuje się w transportowaniu towarów między miastami.

Opowiedziana w grze historia w wielkiej mierze skupia się na ukazaniu związku między życiem i śmiercią. Sam tytuł nawiązuje do niepokojącego zjawiska, które znamy z prawdziwego świata, czyli do nieprzewidzianego pojawiania się waleni na brzegach zbiorników wodnych, co najczęściej skutkuje ich śmiercią.

Podobne oferty - 2 oferty

Nowe oferty co 30 minut
Ghost of Tsushima PS4
Ghost of Tsushima PS4
Kup teraz 179 299 zł

Oszczędzasz aż 120rabat 40 %

Neonet.pl szczegóły