Archiwum

Tom Clancy's The Division (PS4)

  • Kategoria gra PS4
  • PEGI (wiek gracza) 18+
  • Gatunek akcja
  • Wersja językowa polska
Kup teraz 64 169 zł

Oszczędzasz aż 105rabat 62%

4console

233 opinii

Zaprojektowana głównie z myślą o zabawie w trybie wieloosobowym gra akcji z elementami taktycznej strzelaniny i cRPG. Tom Clancy's The Division jest dziełem studia Ubisoft Massive powstałym przy współpracy z Ubisoft Reflections.

Tom Clancy’s The Division to gra akcji z elementami RPG, ukierunkowana na rozgrywkę wieloosobową. Produkcja firmowana jest nazwiskiem jednego z najpoczytniejszych współczesnych autorów powieści sensacyjnych, Toma Clancy’ego, i stanowi pierwszą od wielu lat całkiem nową markę bazującą na jego twórczości. Za stworzenie gry odpowiada szwedzkie studio deweloperskie Massive Entertainment, znane pecetowym graczom z World in Conflict czy kolekcji Ground Control. Tom Clancy’s The Division powstał pod egidą koncernu Ubisoft, który od lat firmuje szereg swych gier nazwiskiem sławnego amerykańskiego pisarza, rozwijając tak modne firmy, jak Rainbow Six, Ghost Recon czy Splinter Cell. Pomimo tego, że The Division stworzone było od początku zwykle z myślą o konsolach ósmej generacji, gra ukazała się równocześnie równocześnie na PlayStation 4 i Xboksie One, jak i na popularnych pecetach. Ze względu na specyfikę sprzętu, wersja na komputery PC proponuje istotnie obszerniejsze możliwości konfiguracji parametrów graficznych, co w praktyce przekłada się na wyraźnie udoskonaloną oprawę w porównaniu z konsolowymi wersjami gry.

Fabuła gry nawiązuje do popularnej Dyrektywy 51, podpisanej tuż przed końcem kadencji poprzez prezydenta George’a W. Busha i gwarantującej ciągłość rządów w sytuacji idealnego zagrożenia dla kraju. The Division pokazuje nam tragiczne skutki zamachu bioterrorystycznego na ogromną skalę. W Czarny Piątek, czyli w dniu początkującym okres świątecznych zakupów w USA, śmiertelny wirus ospy atakuje nowojorczyków, przenosząc się na skażonych bankntoach. Kiedy w mieście wybucha prawdziwa pandemia, wszelkie struktury społeczne załamują się, a sytuacji nie ratuje choćby kwarantanna i interwencja wojska, do akcji wkraczają członkowie tytułowej tajnej agencji o nazwie Strategic Homeland Division. Kontrolowani przez graczy agenci muszą zmierzyć się nie tylko z rywalizującymi ze sobą frakcjami, pragnącymi przejąć kontrolę nad miastem i ustanowić w nim nowy porządek, lecz także wytropić odpowiedzialnych za atak terrorystów.

Wydane na platformie PC, PS4 i XONE Tom Clancy’s The Division to gra nastawiona zwykle na kooperacyjną rozgrywkę sieciową, łączącą komponenty typowej trzecioosobowej strzelaniny z otwartym światem oraz akcentami RPG. Poszczególni gracze wcielający się w role agentów The Division w toku rozgrywki próbują opanować sytuację w ogarniętym anarchią mieście, co w praktyce sprowadza się do luźnej eksploracji świata, a także realizacji całej masy zadań głównych i pobocznych, których najistotniejszym elementem jest walka. Jej mechanika przypomina zaś w wielkim stopniu rozwiązania znane z takich gier jak Tom Clancy’s Ghost Recon, oferując możliwość taktycznego działania i chowania się za osłonami. Za realizację poszczególnych zadań kontrolowana poprzez nas postać zdobywa doświadczenie, dzięki któremu awansuje na kolejne poziomy. Na dodatek realizowanie niektórych zadań pobocznych daje nam zasoby niezbędne do odbudowy bazy operacyjnej, co przekłada się na udostępnienie nowych umiejętności, zezwalających np. Leczyć kompanów z drużyny, skanować okolicę i ujawniać znajdujących się w pobliżu wrogów, rozstawiać stację odnawiającą amunicję lub wysyłać miny samobieżne, szukające przeciwników i eksplodujące w ich pobliżu.

Zgodnie z koncepcją Tom Clancy’s The Division, istotną rolę w rozgrywce odgrywa czynnik online. W przeciwieństwie do większości sieciowych produkcji tego typu, gra pozwala na także zabawę w pojedynkę – choć przy najtrudniejszych zadaniach potrzebować możemy pomocy innych graczy. W przypadku, w której nie dysponujemy odpowiednią liczbą chętnych do zabawy znajomych, gra pozwala nam korzystać z matchmakingu, działającego podobnie jak w strzelaninach sieciowych. Deweloperzy ze studia Massive Entertainment nie zapomnieli także o wielbicielach rywalizacji, oferując w The Division komponenty trybu PvP, zezwalającego na atakowanie innych graczy w tak zwanej Strefie Mroku, co jednak skutkuje uzyskaniem tymczasowego statusu buntownika.

Tom Clancy’s The Division na platformie PC, PS4 i XONE korzysta z autorskiego silnika Snowdrop, który jednocześnie na komputerach osobistych, jak i konsolach ósmej generacji przedstawia się naprawdę imponująco. Według zapewnień twórców, praktycznie każdy z widocznych elementów w grze posiada tutaj osobne renderowanie, co przekłada się na niezwykłą szczegółowość świata i możliwość wykorzystania szeregu dodatkowych efektów graficznych, takich jak widok kłębów pary wydobywających się z przebitej opony, efekty dziurawienia karoserii samochodowych czy całkowicie odmienna trajektoria łusek po pociskach.

Podobne oferty - 9 ofert

Nowe oferty co 30 minut
Need for Speed Heat (PS4)
Need for Speed Heat (PS4)
Kup teraz 139 239 zł

Oszczędzasz aż 100rabat 42 %

RTV EURO AGD

37910 opinii

szczegóły
Plants vs. Zombies Garden Warfare (PS4)
Plants vs. Zombies Garden Warfare (PS4)
Kup teraz 85 139 zł

Oszczędzasz aż 54,10rabat 39 %

RTV EURO AGD

37910 opinii

szczegóły
Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint (PS4)
Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint (PS4)
Kup teraz 80 139 zł

Oszczędzasz aż 59,10rabat 43 %

MediaMarkt.pl

12288 opinii

szczegóły
Shenmue 1 & 2 (PS4)
Shenmue 1 & 2 (PS4)
Kup teraz 89 159 zł

Oszczędzasz aż 70rabat 44 %

OleOle!

29739 opinii

szczegóły
Death Stranding (PS4)
Death Stranding (PS4)
Kup teraz 158 299 zł

Oszczędzasz aż 141rabat 47 %

4console

233 opinii

szczegóły
The Slime Rancher (PS4)
The Slime Rancher (PS4)
Kup teraz 67 119 zł

Oszczędzasz aż 52rabat 44 %

4console

233 opinii

szczegóły
Astro Bot Rescue Mission VR (PS4)
Astro Bot Rescue Mission VR (PS4)
Kup teraz 99 169 zł

Oszczędzasz aż 70rabat 41 %

4console

233 opinii

szczegóły
Psi Patrol Rusza do akcji! (PS4)
Psi Patrol Rusza do akcji! (PS4)
Kup teraz 99 159 zł

Oszczędzasz aż 60rabat 38 %

4console

233 opinii

szczegóły
Assassin's Creed Odyssey (PS4)
Assassin's Creed Odyssey (PS4)
Kup teraz 89 149 zł

Oszczędzasz aż 60rabat 40 %

4console

233 opinii

szczegóły