Archiwum

Konsola Microsoft Xbox Series X

  • Kategoria konsola
  • Pamięć wbudowana 160 GB
Kup teraz 2120 3298 zł

Oszczędzasz aż 1178,13rabat 36%

Sferis.pl

progresywny Xbox Series X. Najistotniejsza konsola w historii firmy Xbox

Moc konsoli Xbox Series X zasadza się w specjalnie zaprojektowanym procesorze stworzonym na bazie na najnowszej architektury AMD Zen 2 i technologii RDNA 2. Nowy układ rodzaju SoC (system on a chip) zaprojektowano i zbudowano od podstaw pod kątem szybkości i wydajności, zapewniając mu moc obliczeniową wynoszącą 12 teraflopów – dzięki temu konsola uzyskała obraz generowany w rozdzielczość 4K przy 60 FPS. Imponująca jest także wynosząca aż 76 MB pamięć cache konsoli. Co więcej gracze będą mogli cieszyć się aż czteroma generacjami gier! Xbox Series X jest wstecznie kompatybilny z pełną biblioteką gier na Xbox One, wieloma pozycjami z Xbox 360 i wybranymi propozycjami z oryginalnego Xboxa. W dodatku posiadacze nowej konsoli będą mogli prowadzić międzygeneracyjne rozgrywki sieciowe.

Przeprojektowanie dla nowego wymiaru rozrywki

Czas przygotować się na całkowitą immersję w świat gier! Xbox Series X otworzy przed użytkownikami nowy wymiar konsolowej rozrywki. Innowacyjne rozwiązania sprzętowe i programowe zezwalają na tworzenie prawdziwie futurystycznych gier. Technice RDNA 2 zawdzięczamy między innymi niedostępny dotychczas na żadnej konsoli ray tracing, dzięki któremu gracz bez reszty przenosi się w świat gier video.

szybkość i efektywność korzyścią dla graczy

Architektura Xbox Velocity (architektura prędkości) kreuje nieprzeciętne warunki do uzyskania wyjątkowych wyników w zakresie prędkości i skuteczności, a wszystko to dzięki skuteczniejszej komunikacji pomiędzy podzespołami. Jest to przełomowe połączenie sprzętu, dedykowanego dysku SSD o objętości 1 TB, supernowoczesnego ośmiordzeniowego procesora i ściśle zintegrowanego oprogramowania. Szybki dysk zezwala na niesłychany dotąd komfort użytkowania – zapewnia m.in. sprawniejsze instalowanie i ładowanie gier, a cały system tworzy zasobność i dynamikę wrażeń przewyższające dotychczasowe wymagania graczy. Architekturze Xbox Velocity i wyjątkowo pokaźnej pamięci cache zawdzięczamy na dodatek możliwość szybkiego wznawiania rozgrywki – gracz może zmienić grę bez konieczności zapisywania swojego postępu, ponieważ konsola wykonuje to automatycznie.

Chłodzenie równoległe

postępowa architektura chłodzenia równoległego umożliwia skuteczniejszą pracę konsoli dzięki utrzymaniu adekwatnej temperatury wewnątrz urządzenia. Trzy główne kanały zapewnią trafny przepływ gorącego powietrza, rozdzielając je na kilka strumieni. Ciepłe powietrze odprowadzane będzie ku górze urządzenia, natomiast chłodne, wtłaczane od spodu, zostanie pokierowane tam, gdzie będzie najszczególniej niezbędne w danym momencie pracy. W ten sposób architektura chłodzenia kontroluje wewnętrzną temperaturę podsystemów konsoli (w tym dzielonej płyty głównej i korpusu radiatora), zapobiegając ich przegrzewaniu. System ten przekłada się dodatkowo na cichszą pracę urządzenia. Dzięki temu uzyskujemy nie tylko produktywność, ale także niesamowite wrażenia w grach, z niewyobrażalnie wiernie odtworzoną grafiką i zapierającą dech w piersiach prędkością działania.

Dzielona płyta główna

Optymalizację przepływu powietrza wspiera także dzielona płyta główna – rozszczepiona na dwie części. To innowacyjne rozwiązanie dotychczas nie użytkowane w konsolach. Ten zupełnie nowy kanon odpowiada za utrzymywanie równomiernej i optymalnie niskiej temperatury w środku całego urządzenia. To właśnie dzięki czemu twórcy Xbox Series X mogą się pochwalić tak wysoką mocą!

Korpus radiatora

Radiator to nieelektroniczny, pasywny podzespół mechaniczny, który jako dodatkowy składnik systemu chłodzenia odgrywa główną rolę w zapewnieniu bezusterkowości i sprawności konsoli Xbox Series X. Składnik ten odpowiada za absorpcję ciepła i znajduje się pomiędzy dwoma częściami płyty głównej, zbierając równomiernie ciepło z obu stron. Został zintegrowany bezpośrednio z obudową konsoli. Ten postępowy element architektury chłodzenia równoległego w obszernym stopniu przyczynił się do powstania specyficznego i zupełnie nowatorskiego wyglądu konsoli, a więc za prostą i surową bryłę prostopadłościanu ustawionego pionowo.

Komora parowa

Komora parowa zaimplementowana w konsoli Xbox Series X odpowiada za regulację i utrzymanie na podobnym poziomie temperatury układu SoC, rdzenia i pamięci. Jej praca wspierana jest przez wentylatory wyróżniające się cichą pracą – pod tym względem zdecydowanie przewyższa poprzednie propozycje producenta.

Rozbudowanie pamięci bez żadnych kompromisów

najmocniej zaangażowani i wymagający gracze będą mogli zdecydować się na rozbudowanie objętości dzięki dopełniającej karcie pamięci. Konsola dedykowany port powiększania pamięci USB 3.2 umieszczony z tyłu urządzenia, w którym bezpośrednio umieszcza się kartę 1 TB. Karta zwiększenia pamięci konsoli Xbox Series X pomieści nowe gry bez straty na jakości i komforcie używania – dopełniające pozycje będą działały z taką samą prędkością jak przy instalacji na wewnętrznym dysku SSD.

lepsze działanie gier i rewelacyjny obraz

Dzięki nowoczesnej architekturze Xbox Velocity gry na konsole Xbox One, Xbox 360 i choćby oryginalną konsolę Xbox będą działały dużo efektywniej. Udoskonalenie widać m.in. Po czasach uruchamiania i ładowania,na ogół ogromna różnica zauważalna jest w warstwie wizualnej – w starannym wyglądzie animacji i grafiki, zrównoważeniejszym klatkażu i wspaniałej płynności obrazu (do 120 klatek na sekundę), wyższych rozdzielczościach (obsługa 4K, a choćby możliwość współpracy z 8K). Na graczy czekają świetne wrażenia graficzne takie jak gra świateł i cieni, zawdzięczane wspomnianej funkcji ray tracing.

podczas projektowania Xbox Series X pracowano także nad synchronizacją konsoli, kontrolera i telewizora – udogodnieniem będzie więc minimalizacja opóźnień pomiędzy ruchem wykonywanym na kontrolerze a obrazem.

Odświeżony bezprzewodowy kontroler Xbox

Nieosiągalna dotąd precyzja i komfort grania uzyskana została dzięki unowocześnionemu bezprzewodowemu kontrolerowi Xbox, którego główną zmianą jest nowy krzyżak i dodanie przycisku „share". Na uwagę zasługuje nowy design. Twórcy odświeżyli geometrię, zniżyli wagę, inaczej wyprofilowali kontroler i zmienili teksturę na żłobioną. Unikalną precyzję osiągnięto dzięki hybrydowości pada kierunkowego i przeciwpoślizgowości uchwytu. Wśród funkcjonalności warto wyszczególnić płynne przechwytywanie i udostępnianie rozgrywki w trakcie gry. Dzięki specjalnemu oprogramowaniu możliwe jest dodatkowo granie i przełączanie pomiędzy kompatybilnymi konsolami, komputerami PC i urządzeniami przenośnymi.

*Kompatybilność zależy od urządzenia i wersji systemu operacyjnego. Współpraca nie jest gwarantowana. Więcej informacji można znaleźć na stronie xbox.com/controller-compatibility.

Podobne oferty - 2 oferty

Nowe oferty co 30 minut
Konsola Sony Playstation 4 Slim 500GB
Konsola Sony Playstation 4 Slim 500GB
Kup teraz 1033 1655 zł

Oszczędzasz aż 622rabat 38 %

RTV EURO AGD

37910 opinii

szczegóły
Konsola Nintendo Switch OLED
Konsola Nintendo Switch OLED
Kup teraz 1589 1885 zł

Oszczędzasz aż 296rabat 16 %

OleOle!

29739 opinii

szczegóły